Select Page

Naša učenka, EVELIN LOVREČIČ, je na tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije v disciplini harfa, kategorija 1 b, prejela ZLATO PLAKETO

ČESTITKE, EVELIN.

V petek, 15. 3. 2024, se je na OŠ in vrtec Ankaran odvilo DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ ITALIJANŠČINE, katerega so se udeležile tudi tri učenke OŠ Ivana Babiča-Jagra Marezige.

Dosegle so naslednje rezultate:

LAURA JERMAN, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

VALENTINA JURIŠEVIČ, 9. a – BRONASTO PRIZNANJE

EVA POHLEN, 9. a – BRONASTO PRIZNANJE

ČESTITKE!

V petek, 8.3.2024, so se področnega prvenstva v nogometu udeležile naslednje deklice:

Sara in Maja Đurin, Tita Flego, Iris Marsič, Neja Močibob, Maša Vesnaver, Hana Zugan. Osvojile so odlično 3. mesto!

Šestošolec Jernej Marinšek (Teniški klub Luka Koper) je v paru z Gašperjem Zorčičem iz Teniškega kluba Krško dosegel 3. mesto v dvojicah na državnem prvenstvu do 12 let v Mariboru.

Čestitke.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ANGLEŠČINE ZA UČENCE 8. IN 9. RAZREDOV OSNOVNE ŠOLE

V torek, 21. 11. 2023, je na šoli potekalo tekmovanje iz angleščine za 8. in 9. razred.

Udeležilo se ga je 12 učencev: 10 učencev iz 8. ter 2 učenca iz 9. razreda:

8.a: Nicole Babič, Tilen Bržan, Sara Đurin, Maja Đurin, Teo Gregorič, Vita Lević, Jakob Tomovski. Rok Tomovski

8..b: Lanei Šehić Lovrečič, Eneja Žele Jerman

9.r: Rok Miklavič, Rene Povšič

Učenci so reševali naloge iz bralnega razumevanja, poznavanja jezika in pisnega sporočanja.

Bronasto priznanje so dosegli naslednji učenci

8.r: Rok Tomovski, Nicole Babič in Lanei Šehić Lovrečič

9. r: Rok Miklavič

Čestitke vsem tekmovalcem!

Nely Kozlan, mentorica tekmovanja

NAŠI UČENCI NA PROSTOVOLJNI DELOVNI AKCIJI “POGOZDOVANJE KRASA”

V soboto, 25. 11. 2023 so se učenci, ki so člani Kluba brigadirjev Slovenskega Primorja in Istre, udeležili delovne akcije “Pogozdovanje Krasa”. Pod mentorstvom učiteljice Martine Maršič, Kluba brigadirjev in v organizaciji Zavoda za gozdove Slovenije so se pridružili več kot 600 prostovoljcem, ki so se na ta dan zbrali na Cerju. Pridno so poprijeli za krampe in motike ter v 5 urah posadili na stotine sadik avtohtonih listavcev. Delo, na s kamenjem posejanim Krasom, ni bilo enostavno, saj je bilo potrebno skrbno iskanje ustreznih delčkov zemlje, kjer se je dalo izkopati dovolj veliko luknjo.

V pozitivnem duhu in dobre volje smo preživeli lepo soboto.

Mentorica Martina Maršič

ZLATA KUHALNICA 2023/24

V šolskem letu 2023/2024 je Turistična zbornica Slovenije s partnerji Turistično gostinsko zbornico Slovenije, Društvom kuharjev in slaščičarjev Slovenije, razpisala 14. tekmovanje za »Zlato kuhalnico«.

Na regijskem tekmovanju, ki je bilo 12. oktobra 2023, je našo šolo zastopala kuharska ekipa: Tita Flego, Luna Kocjančič, Tia Španjol in Sara Tota. Ekipo je spremljal tudi Gabrijel Gregorovič. Regijsko tekmovanje je potekalo v Srednji šoli Izola.

Pripravili so Zelenjavno mineštro s piro, gratinirane skutine palačinke prelite s pomarančno omako ter šipkov napitek s hidrolatom vrtnic.

Za pripravo, izgled in okus jedi je ekipa dosegla Srebrno priznanje. Jedi bomo predstavili tudi na Dnevu odprtih vrat.

ČESTITAMO.

Mentorica: Tatjana Dominić Radivojević

100 KM OD PLANICE DO KLUŽ IN NAZAJ!

Lana Filustun, učenka 9.razreda se je v soboto, 30.9.2023, udeležila športnega dogodka. Prerolala je 100 km od Planice do Kluž in nazaj. Pot je bila prvih 50 km po klancu navzdol in drugih 50 km pa po klancu navzgor.

Lani čestitamo za udeležbo na tem dogodku.

REACT – EU